• DOLAR
  6,5868
  %0,17
 • EURO
  7,2723
  %0,14
 • ALTIN
  343,19
  %0,11
 • BIST
  8,1582
  %-0,06
Anne ve Çocuk Etkinlikleri

Anne ve Çocuk Etkinlikleri

Şimdi ki zamanımız da annelerin çocuklarına zaman ayırması bir güç gibi görünebilir. Ama her ne olursa olsun çocuklarınızı asla ihmal etmeyin uzmanlar bu konuda çok ciddi uyarılar da bulunuyor.Peki çocuğunuzla nasıl zaman geçirebilir  ve onu hayata nasıl hazırlayabilirsiniz. İlla dışarı da vakit geçirilir diye bir kural yok, sabahları beraber kahvaltı hazırlayabilir masayı toplamasın da yardım isteyebilirsiniz, ben ona kıyamam yaptıramam demeyin bir bardağı bile kaldırmasını sağlamanız çocuğun kendine olan öz güvenini arttıracak ve bu ona sorumluluk alması gerektiğini öğretecektir. Kumaş boyama, kağıt boyama gibi etkinlikler yaparak çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirin.  Evinizin bir köşesin de bir çiçek veya bir bitki yetiştirin, bitkiniz büyüyene kadar çocuğunuz sabretmeyi,emek vermeyi ve kıymet vermeyi öğrenecek. Böylece anne ve çocuk arasın da ki bağ kuvvetlenip güven artacaktır.

Anne ve Çocuk Arasında ki İletişim

Benim çocuğum olsun  hiç kızmayacağım hep sakin kalacağım diyen ama çocuk doğup biraz büyüdükten sonra öyle olmadığını bütün anneler biliyordur. Her ne olursa olsun çocuğunuza bağırmayın sakinliği koruyun ve sakin cevap verin, sorduğu sorulara doğru ve anlayacağı şekil de cevap verin ” sürekli aynı şeyi soruyorsun ” diye bağırmayın sizin sayenizde dış dünyayı tanımaya çalışıyor ve ona en iyi öğretici sizsiniz. Hata yaptığın da bağırmayın karşınıza alıp uygun cümlelerle  konuşun ve hatasını anlamasını sağlayın. Aksi halde davranırsanız anne ve çocuk arasın da ki güven ve iletişim zarar görecektir.

Çocuk Yetiştirme de Yapılan Hatalar

Aman sussun diye her dediğini yapmak,yemek yedirmek için tablete  telefona sarılmak,aman daha çocuk yapar diyerek göz yummak, başka çocuklarla kıyaslamak hatasına göz yummak ve arkasını sıvazlamak anne ve çocuk arasın da ilerleyen yaşlarda ki çatırdamaların temeli atılmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. […] Çocuklarda tuvalet alışkanlığı ailelerin en fazla zorlandığı konulardan biridir. Ancak bu dönemde ebeveynlerin sabırlı olması oldukça önemlidir. Tuvalet eğitiminde önemli olan ilk şey çocuğun hazır olmasıdır. Bebeğiniz bunu size işaretlerle anlatabilir ama sizin bu işaretleri anlamanız önemlidir. Çiş ya da kaka yaptıktan sonra bundan rahatsız olması üç saat ya da daha fazla bezinin kuru kalması bu işaretlerden bazılarıdır. Tuvalet eğitimi hakkında bilinmesi gereken bir başka konu ise bu eğitimin yaz aylarında yapılması gerektiğidir. […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56
FOBİ NEDİR? EN YAYGIN FOBİLER HANGİSİDİR? — izge.com: […] 8. Sosyal Fobi (Sosyal Anksiyete Bozukluğu) […]
2020-03-24 13:46:06