Bebek Kıyafeti Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? — izge.com

 • DOLAR
  6,9717
 • EURO
  8,2627
 • ALTIN
  442,72
 • BIST
  1,1845
Bebek Kıyafeti Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek Kıyafeti Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek bekleyen çiftlerin, yakınlarının bu dönemde pek çok telaşı vardır. Bu telaşlarından biri de kıyafet alışverişidir. Bebeklerin cildi yetişkinlerde çok daha hassas olduğu için bu alışveriş yapılırken daha dikkatli olunmalıdır. Bebek kıyafeti alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi kıyafetlerden uzak durulmalıdır? Sizler için araştırdık.

Bebekler İçin Hangi Kumaşlar Uygundur?

Bebek kıyafetleri tercih ederken ilk koşul kullanılan malzemenin doğal ve pamuktan yapılmış olmasıdır. Polyester gibi kumaşlar bebeğin cildini tahriş edeceğinden böyle maddeler içeren kıyafetler tercih edilmemelidir. Bebekler için alınan kıyafetlerin fazla bol ya da fazla dar olmamasına özen gösterilmelidir. Bebeğin emeklerken, hareket ederken hareketlerinin engellememesi de kıyafet tercihinde oldukça önemlidir.

Aksesuarlı Kıyafetlerden Uzak Durun

Bebek kıyafetleriyle ilgili dikkat edilecek bir başka husus ise çabuk büyüyeceklerini göz ardı ederek fazla kıyafet almamaktır. Böylece gereksiz masraflarında önüne geçilmiş olacaktır.  Bebek kıyafeti seçerken düğme, çıtçıt gibi aksesuarların olmamasına da özen gösterilmelidir. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin bebeğiniz göz açıp kapayıncaya kadar bunları kopartıp yutabilir. Bebek kıyafeti seçerken altını değiştirme sırasında size pratiklik sağlayacak kıyafet seçmekte oldukça önemlidir.

Bebek kıyafeti alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler

Kıyafet Alışverişinden Sonra Neler Yapılmalı

Bebek kıyafetleri alımında kullanılan malzemeler kadar boya kullanıldığının da unutulmaması gerekmektedir. Bu sebeple kıyafet alışverişinden sonra tüm kıyafetler yıkanmalı ve ütülenerek mikroptan arındırılmalıdır. Bebek kıyafetleri alırken hangi zamanda kullanılacağı dikkate alınmalı ve kış ya da yaz için kullanılacağı kıyafetleri önceden almak yerine zamanında almalısınız unutmayın ki bebekler sandığınızda çok daha çabuk büyüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45