• DOLAR
  6,5845
  %0,14
 • EURO
  7,2754
  %0,19
 • ALTIN
  343,71
  %0,27
 • BIST
  8,1618
  %-0,01
Cilt Sağlığını Korumak İçin Bunları Yapın

Cilt Sağlığını Korumak İçin Bunları Yapın

Cilt Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalı

Cildin canlı olması sağlıklı bir yaşam sürüldüğünü gösteren en önemli kanıttır bu yüzden cilt bakımına özen gösterilmelidir. Cilt sağlığı beslenme ve su tüketimiyle doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple dengeli beslenmeli ve bolca su tüketimi gerçekleştirilmelidir. Şeker özelliklede gıdalarda işlenmiş şeker tüketimi cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır bu sebeple rafine gıdalardan uzak durarak cilt sağlığı korunmaya çalışılmalıdır. Güneş insan sağlığı için faydalıdır ancak cildin erken yaşlanmasına sebep olan bir başka etkendir. Bundan dolayı yaz kış fark etmeksizin güneş koruyucu ürünler sürülmeden dışarı çıkılmamalıdır.

Cilt Sağlığını Korumak İçin Bunları Yapın

Cildin Nemini Koruyun

Işıl ışıl bir cilt için cildin nemli kalması oldukça önemlidir, bu sebeple yüz sürekli yıkanmalı ve günde en az iki litre su içilerek vücudun ihtiyacı olan su düzenli olarak alınmalıdır. Sağlıklı cilt için yapılan makyaj düzenli olarak çıkartılmalıdır. Makyaj yaparken kullanılan ürünlerdeki kimyasal cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Cildin sağlıklı olması için makyaj düzenli olarak temizlenmelidir.

Düzenli Uyuyun ve Spor Yapın

Cilt sağlığı için en önemli şeylerden biri de uykudur. Cilt akşam 22.00 ile 03.00 arasında yenilenmektedir, bu saatlerde uyuyarak cildin yenilenmesi sağlanmalıdır. Banyo yaparken sıcak su yerine ılık su kullanılmalıdır. Sıcak su cildin erken yaşlanmasına sebep olur kaynar su yerine ılık su tercih edilmelidir. Sağlıklı cilt için düzenli olarak egzersiz yapılmalı ve hareket halinde olunmalıdır. Hareket etmek kan dolaşımını hızlandırır ve bu da cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56
FOBİ NEDİR? EN YAYGIN FOBİLER HANGİSİDİR? — izge.com: […] 8. Sosyal Fobi (Sosyal Anksiyete Bozukluğu) […]
2020-03-24 13:46:06