Çocuk Odaları Nasıl Düzenlenmelidir? — izge.com

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,05
 • BIST
  1,1843
Çocuk Odaları Nasıl Düzenlenmelidir?

Çocuk Odaları Nasıl Düzenlenmelidir?

Çocukların belirli bir yaştan itibaren kendi alanları, odaları olması gerekmektedir. Özellikle okul çağındaki çocukların ders çalışmak için kendine ait bir odaya ihtiyacı vardır. Çocuk odaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Bunlardan biri odanın yeterince ışık almasıdır. Bu hem çocuğun gelişimi için hem de çocuğun dikkatinin dağılmaması için önemlidir.

Çocuk Odaları Nasıl Düzenlenmelidir?

Odalar Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuklar hızlıca büyümektedir. Bu sebeple ileride onların zevklerine göre farklı formlara sokulabilecek oda takımları seçmek doğru bir karar olacaktır. Bunun yanı sıra ileride yeni bir çocuk ihtimali de göz önüne alınarak çoklu kullanıma müsait oda takımları tercih edilmelidir. Odada perde halı gibi tekstil ürünleri seçimine de özen gösterilmelidir. Fazla renkli, karmaşık desenli ürünler çocukların dikkatini kolayca dağıtabileceği için daha sade ürünler tercih edilmelidir.

Depolama Sorununa Çözüm Tüyoları

Odada karmaşıklık yaratan fazla eşyalara yer verilmemelidir. Az eşya olması çocuğunuza daha fazla alan kazandıracak ve dikkatinin toplanmasına yardımcı olacaktır. Odada kullanacağınız puf, sandalye, kanepe gibi eşyaların depolama bölümlerine sahip olması ortalıkta yer alacak oyuncakların kolayca depolanması için size kolaylık sağlayacaktır. Çocuğunuzun kıyafetleri için kullanacağınız dolabın onun ihtiyacı kadar olması gerektiğine önem verin. Üç veya dört kapılı dolaplar yerine iki kapılı bir dolap çocuğunuz için oldukça kullanışlı olacak ve yer kaplamayacaktır.

Karmaşık Renk Seçimlerinden Uzak Durulmalı

Mobilya seçimi kadar duvar rengi seçimleri de çocuk odalarında önemlidir. Kız odaları için pembe, erkek odaları için mavi renkler en çok tercih edilen renklerdir ancak bunun yerine duvarlarda kullanılan sade renkler hem daha dinlendirici olacak hem de mobilyalar ile uyum sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45