Çocuklara Nasıl Sebze Yedirilir? — izge.com

 • DOLAR
  7,5951
 • EURO
  8,9847
 • ALTIN
  475,32
 • BIST
  1,1825
Çocuklara Nasıl Sebze Yedirilir?

Çocuklara Nasıl Sebze Yedirilir?

Annelerin en çaresiz kaldığı konulardan biri de çocuklara sebze yedirmektir. Özellikle bazı sebzeler vardır ki çocuklara yedirmek değil dokunduramazsınız bile ancak küçük dokunuşlarla ve farklı girişimlerle çocuklara sebze yedirmek mümkün işte bu yöntemlerden birkaçı;

Çocuklara Nasıl Sebze Yedirilir?

Mutfağı Deneyimlemesine İzin Verin

Çocuklar sebzelere kaşı oldukça dirençlidir, tüketmemek için ellerinden geleni yaparlar ancak bu sebzeleri yıkama doğra aşamasında sizinle birlikte olursa hevesle bu kendi pişirdiği yemeği yemek isteyecektir. Bu sebeple sebze yemeklerinde size yardımcı olmasına izin verin. Eğer bu şekilde yapıp yine de tüketmiyorsa yanında onun sevdiği bir yemek tabağı hazırlayın ve ikisini beraber tüketmesine izin verin.

Sebzeleri Pişirin, Fırınlayın

Çocukların sebze konusundaki hassasiyetleri kimi zaman çiğ tadın daha fazla keskin olması ve aroma içermesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple sebzeleri kavurun, haşlayın ya da çeşitli soslarla beraber onlara yedirmeye çalışın. Çocuklar eriyen peynirleri çok severler bu sebeple karnabahar, brokoli gibi sebzeleri haşladıktan sonra üzerine peynir serpip fırına vererek çocuklara yedirmeye çalışın.

Sizi Örnek Almasını Sağlayın

Çocuklara eğlenceli tabaklar hazırlayın, salatalıklardan göz, havuçtan burun, avokadodan ağaç ve benzeri şeyleri yapabilirsiniz. Böylece çocukların sebzelere olan sempatisi de artacaktır. Sebzeler konusunda çocuklar her zaman çekimserdir ve sizin onu cesaretlendirmemize ihtiyacı vardır bu sebeple ona sebzenin ne kadar yararlı olduğunu ve onu tüketmesi gerektiğini açıkça anlatın böylelikle sebze yemeye ikna olabilir. Çocuklara sebze yedirmeye çalışırken onların sizi rol model aldığını unutmayın bu sebeple siz sebzeyi ne kadar iştahla yerseniz o da onun iyi ve lezzetli olduğunu düşünecek ve birkaç denemeden sonra yemeye başlayacaktır. Bu sebeple sadece onu yemeye zorlamak yerine sizde onunla beraber sebze tüketin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45