Dağınık Evlerde Düzen Önerileri — izge.com

 • DOLAR
  7,8667
 • EURO
  9,3079
 • ALTIN
  483,54
 • BIST
  1,1828
Dağınık Evlerde Düzen Önerileri

Dağınık Evlerde Düzen Önerileri

Dağınıklık geniş evleri bile ufak gösteren bir problemdir. Küçük evlerde dağınıklık ise tam bir keşmekeştir. Mekânı basık ve kötü gösteren dağınıklığı önlemek için yapılması gereken belli başlı şeyler vardır. Peki, bunlar nedir?  Dağınıklık denildiğinde akla ilk gelen alanlar mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolaplarında yer alan sıkış sıkışlık dağınık görünüme sebep olmaktadır bu sebeple mutfakta ekstra depolama alanları yaratılmalıdır.

Dağınık Evlerde Düzen Önerileri

Antrede Kapalı Depolama Alanları Tercih Edin

Dağınık görünümün en çok olduğu alanlardan biri de antredir. Antrede ayakkabı ve kıyafetlerin görülmeyeceği mobilyalar tercih etmek oldukça önemidir. Kapaklı dolaplar dağınık görünümü ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra bu mekânda kullanılan puflar aynı zamanda ayakkabı depolama alanı olarakta kullanılabilecek şekilde tercih edilmelidir.

Dolap İçlerinde Düzenleyici Ürünler Kullanın

Evdeki tüm eşyaların ortada olması en büyük dağınıklık sebebidir. Fotoğraf albümleri, çeşitli hediyelik aksesuarlar, sizin için anısı olan nesneler… Bunların hepsini çeşitli kutularda kapağı kapalı şekilde saklamak gereksiz dağınıklığın önüne geçme konusunda oldukça önemlidir. Dolap içleri de dağınıklığın en çok olduğu konulardan biridir. Özellikle çekmecelerde düzeni sağlamak için kullanılacak organize ürünler tercih etmek karmaşık görüntünün önüne geçecektir.

Hem Yatak Hem Depolama Alanı Bazalar

Özellikle kalabalık ailelerde çok sık rastlanan fazla yorgan, yastık, dolap içlerinde dağınıklığa sebep olmaktadır. Bunun için ya bunları depolamaya özel bir alan yaratılmalı ya da vakumlu hurçlar kullanılarak depolama alanından tasarruf edilmelidir.  Dağınıklık toplayan en önemli şeyler ise bazalardır. Bu sebeple çocuk odasına ve kendi odanıza bazalı yataklar tercih ederek fazla depolama alanı yaratabilirsiniz. Sürekli kullanılmayan eşyaları depolamak için bazalar mükemmel alanlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56