Dekorasyonda Yapılan Hatalar — izge.com

 • DOLAR
  7,8667
 • EURO
  9,2968
 • ALTIN
  483,14
 • BIST
  1,1826
Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Evler en çok vakit geçirilen alanlardır bu sebeple kendinizi rahat hissedeceğiniz şekilde dekore etmelisiniz. Ev dekorasyonlarında pek çok hata yapılmaktadır bunlardan ilki bir hastaneyi andıran duvarlardır. Boş ve beyaz duvarlar her zaman ortama hastane havası katar bu sebeple duvarlarda sert beyazlar yerine kırık beyazlar kullanılmalı ve renkli aksesuarlarla duvarlar renklendirilmelidir. Dekorasyonlarda yapılan hatalardan bir başkası ise zeminle mobilya arasındaki uyumsuzluktur. Zemine uygun mobilya seçimi önemlidir aynı zamanda mobilya renkleri de birbiriyle uyum içerisinde olmalı ve odadaki diğer eşyalarla bir bütünlük sağlamalıdır. Farklı tarzlara uygun parçaları bir araya getirmeye çalışmak yapılan en büyük hatalardan biridir.

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Aydınlatmanızı Mobilyalara Uygun Seçin

Aydınlatma için doğru seçimler yapmakta önemlidir en büyük hata klasik dekore edilen odaya spor tarzda avizeler almaktır. Dekorasyonla aydınlatmalar uyumlu olmalı ve kullanılan ışıkta çok keskin hastane lambasını andıran parlaklıkta olmamalıdır.  Ev dekorasyonlarındaki en büyük hatalardan bir başkası ise hayatın her alanında yerini alan elektronik eşyaların kablolarıdır. İyi gizlenmemiş kablolar odayı dağınık ve çirkin gösterecektir bu sebeple montaj yapılırken bu hususa dikkat edilmelidir.

Odaya Ruh Katacak Seçimler Yapın

Dekorasyon hatalarından bir başkası ise mekânda yeşillik kullanmamaktır. Doğal çiçek isterseniz ve bakımından emin değilseniz fazla ilgi istemeyen kaktüsleri seçebilirsiniz. Ya da toprak, bakımla uğraşmak istemiyorsanız yapay iç mekân çiçekleriyle dekorasyonunuza canlılık katabilirsiniz.  Dekorasyon yanlışlarından bir başkası ise odanızda tekstil ürünleri kullanmamaktır. Halı veya kilimin kullanılmadığı, dekorasyona uygun tekstil ürünlerinin yer almadığı odalar otel odalarından farksızdır. Bu sebeple odanıza ruh katacak tercihler yapmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56