Doğru Maskara Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler — izge.com

 • DOLAR
  6,9796
 • EURO
  8,2371
 • ALTIN
  442,75
 • BIST
  1,1780
Doğru Maskara Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğru Maskara Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Maskaralar makyajı tamamlayan önemli ürünlerdir. Özellikle göz makyajının ön planda olduğu makyajlarda etkileyici bakışlar için maskara kullanımı önemlidir. Ancak maskara kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki doğru maskara seçimidir. Yani dolgunluk verici maskara mı, kirpikleri tek tek ayırıcı bir maskara mı yoksa kirpiklere uzun görünüm veren maskaraya mı ihtiyacınız var bunu belirlemelisiniz.

Topak Maskara Görünümü Nasıl Önlenir?

Maskara uygulama sırasında bilinmesi gereken en önemli husus fırçanın kirpiklere zig zag biçiminde uygulanmasıdır. Özellikle kirpik diplerine bu şekilde uygulanan maskara dolgunluk sağlayacak ve gözlerinizi ön plana çıkartacaktır. Maskara sürerken en sık karşılaşılan şikâyet maskaranın topak topak bir görünüşte olmasıdır. Bunu önlemek için maskarayı kirpiklere uygulamadan önce kuru bir mendile sürerek fazlası alınmalıdır.

Maskara Uygulamasında Fırçanın Önemi

Doğru Maskara Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kirpikleri uzun göstermek için fırçanın tutuş şekli oldukça önemlidir. Maskara uygulamanızı yaptıktan sonra maskara fırçanızı dik tutuşla uygulayarak maskara uygulamanızı tamamlayabilirsiniz. Açık ten rengine sahip olanların en muzdarip olduğu konu kirpiklerin dolgun görünmemesidir. Bu gürlüğün sağlanması için hem alt kirpiklere hem de üst kirpiklere maskara uygulaması yapılmalıdır. Alt kirpiklere maskara uygularken en korkulan maskaranın bulaşmasıdır. Bunu önlemek için kaşıktan yardım alabilirsiniz. Kullanılan maskalar bazen kalınlaşmakta ve uygulamada zorluk çıkarmaktadır. Bunu önemek için maskarayı ağzı kapalı bir şekilde sıcak suyun içinde bekleterek bu sorunu çözebilirsiniz. Maskara uygulama ile bilinmesi gereken bir başka önemli husus ise kirpiklerin kıvırıldıktan sonra maskaranın uygulanmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45