Ev Kazalarında Çocuklar İçin Alınacak Önlemler — izge.com

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  1,1843
Ev Kazalarında Çocuklar İçin Alınacak Önlemler

Ev Kazalarında Çocuklar İçin Alınacak Önlemler

Yapılan araştırmalara göre yaşanan ev kazalarının büyük bir kısmı gerekli önlemler alınamadığı için çocuklar tarafından gerçekleştirilen kazalardır. Ancak önlemler alınarak ve biraz daha dikkat edilerek bu kazalar önlenebilir. Çocuklar yürümeye başladıkları andan itibaren tek başına her şeyi keşfetmek istiyor ve akla dahi gelmeyecek yerlere girerek çeşitli şekillerde kendilerine zarar verebiliyorlar. Çocuklar için alınacak pek çok önlem vardır bunlardan ilki prizlere çocuk kilidi koyarak orta çıkacak elektrik kazalarını önlemektir. Çocuklar için bir başka tehlike sulardır. Şişme oyun havuzu, dolu küvet hatta bir kova su bile çocuklar için tehlikeli olabilir. Su barındıran yerlerde çocuk yalnız bırakılmamalıdır.

Çocuk Kilidi Kullanmayı İhmal Etmeyin

Mutfaklar çocukların en çok dikkatinin çektiği yerlerdir bu sebeple kesici delici aletlerin bulunduğu çekmeceler çocuk kilitleriyle korunmalıdır. Çocuklar keşfetmeyi severler ve bunu yaparken genellikle keşfetmek istediklerini ağızlarına götürürler. Bu sebeple çocukların ağzına kaçabilecek küçük objeler bozuk paralar, kozmetik ürünler çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve mümkünse kilitli şekilde saklanmalıdır.Ev dekorasyonunda sivri uçlara konularak çarpma gibi kazalarda yaralanma riskini azaltmak için çeşitli aparatlar kullanılmalıdır.

Tehlike Önlenebilirdir Ancak Yanından Ayrılmamalısınız

Ev Kazalarında Çocuklar İçin Alınacak Önlemler

Çocuklar açık bırakılan camlardan ve kapılardan dış dünyayı keşfetme eğilimindedir ve özellikle yaşanan kazalar bu şekilde yüksekte düşmekten kaynaklanır. Bu sebeple kapı ve pencereler kilitli tutulmalı çocuk kilitleri koyularak çocuğun buraları açması engellenmelidir. Çocukları keşfetme döneminde bir an olsun göz önünden ayırmamaya özen göstermelisiniz. Siz her ne kadar tehlike yaratabilecek şeyleri engelleseniz de tehlike her zaman vardır ve size ihtiyaç duyacağı an için sürekli yanında olmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45