Hamilelik Süreci — izge.com

 • DOLAR
  7,4942
 • EURO
  8,8239
 • ALTIN
  468,75
 • BIST
  1,1767
Hamilelik Süreci

Hamilelik Süreci

Hamilelik Süreci

Hem bebek adına hem de anne adayı açısından hamilelik süreci genelinde büyük bir dikkat edimlere gidilmelidir. Bu dikkat edimler sayesinde hamilelik süreci içerisinde bir çok olumlu geri dönütler alabiliyor insan. Hamilelik sürecinde dikkat etmeler kimi vakitlerde gebenin konforunda artış sağlar. Kimi vakitlerde ise bebeğin sağlığı açısından büyük ve azımsanmayacak düzeyde önem taşır.

Egzersizlere Dikkat

Gebelik sürecince yapılmakta olunan egzersizlerin anne adaylarının sancılarında azalmalara vesile olduğu görülmektedir. Doğum sürecinin de yine aynı şekilde kolay geçmesinde yararı dokunmaktadır. Fakat hamilelikte hatalı hareketler yapılma durumu oldukça fazladır ve çokça da risklidir. Bu hamilelik sürecinde yapılmakta olunan egzersizlerin aşırı derecede yorgunluğa sebebiyet vermemesi önemli bir etmendir. Hamile platesi, hamile yogası, yürüyüş tarzında sizleri pek yormayacak, aksine enerji ile dolmanıza vesile olacak egzersizler yapmalısınız. Formunuzu koruyacak olan spor dalları sizi yormayacaktır. Ancak bisiklete binmek, gerektiğinden fazla ağırlık kaldırmak, temposuz bir şekilde koşu yapmak gibi ani, şiddetli ve plansızlık içeren spor dallarından hamilelik sürecinde anne adayları mutlak ve mutlak uzak durmalıdır.

Sağlıksız Besinler

Hamilelikte dikkat edilmesi gereklilik arz eden hususlar listesinde başta yer alanlardan biri, beslenme süreci olarak belirlenmiştir. İlk zamanlarda anne karnında bulunan bebek, anne adayının beslenmesinden olumlu bir şekilde ya da olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir. Anneden bağımsız olarak sayılabilmektedir. Beslenme sürecinde dikkat etmeni, üçüncü ayın ardından başlamaktadır. Gebelikte gelinen dördüncü aydan sonra folik asitten zengin gıdalar önemli olmaktadır. Beslenmeye kesin bir şekilde dikkat etmelisiniz. Midenizi bulandırıyor olan yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durarak risklerde en aza indirgenen durumların olmasına vesile olabilirsiniz. Üçüncü ayın ardından aniden beslenme değişikliğine gitmek yerine yavaş bir şekilde bu tempoya ayak uydurmanız daha faydalı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45