Hamilelikte Spor Yapılır Mı? — izge.com

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,05
 • BIST
  1,1843
Hamilelikte Spor Yapılır Mı?

Hamilelikte Spor Yapılır Mı?

Hamilelikle ilgili yanlış bilinen pek çok şey vardır bunlardan biri de spor yapmanın yararlı olmadığı şeklide olandır. Hamilelikte spor yapmak zararlı değil aksine doğru egzersizler yapıldığında doğum öncesinde ve sonrasında anneye yardımcı olmaktadır. Fakat tüm bunlardan önce annenin doktor kontrolleri yapılmalı ve tehlikeli bir durum olup olmadığı öğrenilmelidir.

hamilelik spor

Pilates Hamileler İçin Uygun Mu?

Hamilelerin günde en az otuz dakika spor yapması gerekmektedir. Hamileler için en uygun olan spor ise pilatestir. Pilates hem anne adayının sırt ağrılarına iyi gelir hem de doğumda kolaylık ve sonrasında devam edildiğinde de sıkılaşmayı sağlar. Ancak bunun için hamilelere uygun hareketler seçilmelidir. Hamilelikte su da yapılan egzersizler annelere özellikle önerilmektedir. Hamileliğin altıncı ayına kadar yüzme,  anne adaylarına önerilen bir başka spordur.

Sağlıklı Bir Doğum İçin Yürüyüş Önemli

Yukarıda bahsedilen sporları yapmak konusunda çekimser kalan anneler içinse her gün en az otuz dakika yürüyüş uzmanlar tarafından önerilmektedir. Hamilelikteki ruhsal duruma iyi gelmesinin yanı sıra doğumda da kolaylık sağlayan yürüyüş doktor tarafından yasaklanmadığı sürece günlük rutin haline getirilmelidir.

Hamileliğin Son Döneminde Nasıl Spor Yapılmalı?

Hamileliğin son döneminde yapılan hareketlerde daha dikkatli olunmalıdır. Bunun için yapılan pilates hareketlerinde ve yogada hamilelere özel ders veren yerler ile çalışılmalıdır. Hamileliğin 6-9 ay arası döneminde anne adaylarının oturarak spor yapması oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmek için gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45