• DOLAR
  6,8138
  %0,06
 • EURO
  7,6068
  %0,50
 • ALTIN
  380,98
  %0,02
 • BIST
  8,5438
  %0,32
İç Çamaşırı Seçimi

İç Çamaşırı Seçimi

İç Çamaşırı Seçimi

İç çamaşırı seçimi kadın, erkek, çocuk fark etmeden büyük önem taşıyan ve analizi iyi yapılarak alışverişte bulunulan husustur. Bireylerin rahat bir şekilde hissetmesi bu noktada oldukça fazla önemli iken, sağlık açısından risklerinin bulunmaması gerektiği de bir diğer önem arz eden nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Çamaşır tercihleri cinsiyet gruplarına ve yaş farklarına göre de farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra kilo, vücut tipi gibi etmenler de iç çamaşırı seçimi konusunda dikkate alınması gereken noktalar arasında yer almaktadır. Doğru tercih için belirleyici unsurlardır. İç çamaşırı seçimi yapmadan evvel kendi vücudunuzu iyi bir şekilde tanımış olmanız gerekmektedir. Zaten yanlış olan bir iç çamaşır seçimine karşılık vücudunuz olumsuz tepki verecektir. Rahatsız hissetme oranı bu şekilde yüksek olacaktır.

Külot Seçimi

Zayıf olan kadınlar için külot seçimi yapmak son derece büyük önem taşımaktadır. Kendi bedenlerine uygun olacak şekilde seçim yapmaya özen göstermedikleri taktirde çamaşırın vücutta tutunamamasından dolayı rahatsızlık duyma olasılıkları yüksek olacaktır. Kilolu olan kadınlar ise özellikle lastikli olan külotlardan uzak durmalıdırlar.

Atlet Seçimi

Kadınlar sürekli olarak sutyen kullandıklarından ötürü genel olarak atlet kullanmamaktadırlar. Fakat aslında göğüs dışında kalan bölgelerin korunması adına atlet kullanımı gereklilik göstermektedir. Aynı zamanda dantelli olan sutyenler giyip atlet de giydiğinizde kıyafet, üzerinizde daha düzgün ve estetik bir şekilde duracaktır. Atletlerin pamuksu olması ve vücuda tam anlamı ile oturmayacak, hafif bol kesimli olması daha iyi olacaktır. Atletler vücut ile birebirde bir temas halinde olduğu için kanser riski taşıyan malzemelerden ve maddelerden üretilmiş olmamasına dikkat ediniz. Sağlığı tetikleyecek olan kumaşlardan yapıldığı taktirde kanser riskiniz artacaktır. İç çamaşırı seçiminde bu noktaya dikkat ediniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45