• DOLAR
  6,8181
  %0,09
 • EURO
  7,5532
  %0,08
 • ALTIN
  377,04
  %0,18
 • BIST
  8,4003
  %0,07
İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kadınlar tarafından en çok talep gören uygulamalardan biri olan ipek kirpik daima bakımlı görünmeye yardımcı olan bir uygulamadır. Daima keskin bakışlar isteyen ve makyaj yapmadan dışarı çıkmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama ile kirpikler göze tek tek uygulanmaktadır. Uygulama işlemi yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Uygulamada kullanılan yapıştırıcılar kişinin kirpik yapısına uygun olarak kullanılmaktadır. İpek kirpiklerde istenilen uzunlukta ve yoğunlukta tercihler yapılabilmektedir.

İpek Kirpik Uygulamasının Kalıcılığı Hakkında

İpek kirpiklerin kalıcılığı 3 aya kadar sürmektedir. Kirpik uygulamasından sonra aylık bakımlara gitmek kirpiğin kullanım ömrünü de uzatmaktadır. İpek kirpik yaptırmak isteyenlerin aklında pek çok soru işareti bulunmaktadır bunlardan ilki makyaj temizleme konusudur. İpek kirpik uygulandıktan sonra maskara sürmenize gerek kalmıyor. Eyeliner, göz kalemi gibi ürünler kullanacaksanız da makyajı temizlemek için yağ içeren ürünler kullanamıyorsunuz bu sebeple uygulama yaptırmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekmektedir.

İpek Kirpik Nedir Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İpek kirpik uygulamasından sonra iki gün kesinlikle kirpiklere su değdirilmemesi gerekiyor bu kalıcı bir uygulama için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra banyoda, yüz yıkarken sürekli dikkatli olmak ve kirpikleri de kollamak gerekiyor. İpek kirpik uygulamasında en merak edilen konulardan biri de ipek kirpiklerin gerçek kirpiklere zarar verip vermeyeceğidir. İpek kirpikler gerçek kirpiklere zarar vermemektedir. Kirpik uygulamasında yapıştırıcı eridikten sonra ipek kirpik çıksa da gerçek kirpiklere zarar vermemektedir. İpek kirpiklerin çıkartılmasında ise yine uygulama yapılan merkeze başvurulmalıdır. Kendi başına kirpikleri çıkartmak kişinin kendi kirpiklerine zarar verebilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45