• DOLAR
  6,8206
  %0,71
 • EURO
  7,5424
  %1,11
 • ALTIN
  377,76
  %1,51
 • BIST
  8,4007
  %1,13
Kawasaki belirtileri ile aynı olan koronavirüs ile birlikte vuran hastalık!

Kawasaki belirtileri ile aynı olan koronavirüs ile birlikte vuran hastalık!

İngiltere’de corona virüs ile bağlantılı olarak çocuklar arasında yayılma uyarıları yapılan toksik şok benzeri hastalıkla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Kawasaki hastalığıyla benzer semptomlar gösteren 6 aylık bebeğin yaşadıkları Hospital Pediatrics’te yayınlandı.

Corona virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere, salgınla bağlantılı olduğu düşünülen ve çocukları etkileyen bir hastalıkla da karşı karşıya geldi.

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) geçtiğimiz günlerde hastanelere bir uyarı yazısı göndermiş ve corona virüsüne bağlı olarak özellikle çocuklar arasında toksik şok benzeri çoklu bölgede iltihaplanma vakalarının arttığını, buna karşı hazırlıklı olunması gerektiğini vurgulamıştı.

Endişe yaratan hastalıkla ilgili önemli bilgiler Hospital Pediatrics dergisinde yayınlandı. Makalede, hastaneye başvuran 6 aylık bebeğin durumu ele alındı. Konuyu inceleyen uzmanlardan Veena Jones, adı açıklanmayan bebeğin Covid-19’la bu sendromun eş zamanlı görüldüğü nisan ayı başındaki ilk vakalardan olduğunu söyledi.

BEŞİNCİ GÜNDE KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Yüksek ateş, kollarda ve gözlerde kızarıklık belirtileri gösteren bebeğe, dört gün boyunca Kawasaki hastalığı tedavisi uygulandı. Bebeğin beşinci günde uygulanan corona testleri pozitif çıktı. Uzmanlar bu vakanın, söz konusu hastalıkla corona virüsünün bağlantısını çözmede önemli bulgular sağladığını ifade ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45