Kemer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? — izge.com

 • DOLAR
  7,5951
 • EURO
  8,9847
 • ALTIN
  475,32
 • BIST
  1,1825
Kemer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kemer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kemer pek çok kıyafette şıklığı tamamlayan bir aksesuardır ancak hangi kemerin nerede kullanılacağı bilinmeli ve ona göre bir seçim yapılmalıdır. Kemerin kullanılacağı pantolon, etek ve şort seçimi de önemlidir. Beli düşük formda olanlar kalçayı geniş gösterirken yüksek bele sahip parçalar beli her zaman daha ince göstermektedir. Bu sebeple kemerle belinizi ince göstermek istiyorsanız mutlaka yüksek belli parçalarda kullanmalısınız.

Kemer

Kemer Tokası Nasıl Olmalıdır?

Pantolon ve şortlarda kalın kemer kullanmak belinizi ince gösteren bir başka önemli detaydır. Kemerin ince ve kalın olması kadar kemer tokasının da büyüklüğü oldukça önemlidir. Küçük tokalı kemerler yüksek bel boy friend kotlarla hoş dururken büyük tokalı kemerler ise dar paça pantolonlarda belinizi ön plana çıkartacaktır.

Vücut Tipine Göre Kemer Seçimi

Kemer kullanırken vücut tipini tanımakta oldukça önemlidir. Gövde boyu uzun olanlar kalın kemer kullanabilecekken gövde boyu kısa olanlar ince kemer kullanmalıdır. Eteklerle beraber kemer kullanırken eteğin yüksek belli olasına dikkat edilmelidir. Yüksek belli eteklerde kullanılan kemerler beli ortaya çıkartacak ve daha ince gösterecektir.  Elbiselerde kemer kullanımı ise risklidir.

Kemer Uzunluğu Önemli Midir?

Salaş elbiselerde kullanılan kemerler kimi zaman olduğundan daha kilolu görünmeye sebep olmaktadır. Bu sebeple elbisesini kemerle kombinlemek isteyenlerin vücuda tamamen oturan elbiselerde bu kombini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kemer tercih ederken kemerin uzunluğu da oldukça önemlidir. Kemerin ortasındaki deliği kullanmanız gerekmektedir. Bu sebeple kemer tercihlerinizde bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45