• DOLAR
  6,8138
  %0,06
 • EURO
  7,6068
  %0,50
 • ALTIN
  380,98
  %0,02
 • BIST
  8,5438
  %0,32
Kişiye Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Kişiye Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Kişiye Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Çantalar günlük hayatımız da kıyafetimizi tamamlayan hatta bizimle bir bütün olan ilk görüşte aşık olup aldığımız emekterlarımızdır. Peki ya çanta seçimlerini doğru yapıyormuyuz? Kişi’nin fiziksel özelliklerine göre seçim yapılması gereken çanta modelleri yanlış seçim  yapıldığın da olduğundan daha kısa veya şişman gösterebilir. Doğru çanta seçimi kişinin vücud tipine göre uygun olarak seçilmelidir.

Çanta Seçerken Dikka Edilmesi Gerekenler

Eğer bir omuz çantası kullanıyorsanız daha sonrasın da omuzlarınız da ki o ağrıyı hissedeceksiniz eğer omuz çantası kullanmaktan vazgeçemiyorsanız çantanızı hafif tutun.

Kısa boylu bir bireyseniz, el çantalarından yararlanmanız sizi olduğundan uzun  gösterecek,eğer tam tersi bir özelliğe sahip iseniz kullandığınız el çantası sizi daha iri gösterecektir. Boyundan taktığınız çantanızı kusurlu bölgeniz de bırakmayın yoksa orayı daha kusurlu hal de bırakacaktır. Gündelik yaşamlarınıza uyan çantaları seçmeyi deneyin gerğince bavul gibi görünen büyük çantalardan uzak durun. Kıyafetlerinize ve hangi ayakkabıyı giyeceğinize dair bir fikir oluşturduktan sonra çanta seçimine geçin böylelikle kombine göre doğru çanta seçimini rahatlıkla yapabileceksiniz. Takım olarak alacağınız çanta ayakkabı modellerin de almadan önce sıklıkla  ve rahatlıkla hangi alan da kullanabileceğinizi analiz edin böylece her kombininizin altına farklı farklı ayakbı almak zorunda kalmayacaksınız.

Zıt Modellere Yönelin

Çanta seçerken vücudunuzu orantılamak için, vücut şeklinize  zıt olan çanta modellerini seçin. Mesela ; eğer ince ve uzun boylu  yuvarlak, daire şeklin de ki modeller sizin için uygundur, eğer kısa ve yuvarlak bir vücudunuz  varsa uzun modeller sizin için en uygun olacaktır. Çanta seçerken ve alırken  acele etmemeye çalışın, aynanın karşın da çantanın vücut şeklinizi doğru olarak  orantıladığına dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45