Köşe Takımları Mı Koltuk Takımları Mı? — izge.com

 • DOLAR
  7,6014
 • EURO
  8,9644
 • ALTIN
  472,01
 • BIST
  1,1789
Köşe Takımları Mı Koltuk Takımları Mı?

Köşe Takımları Mı Koltuk Takımları Mı?

Salonlar için köşe takımları mı yoksa koltuk takımı mı ayrımı evini yeni evlenenler ve yeni ev döşeyenlerin aklına takılan sorular arasındadır. Köşe takımları küçük mekânlarda konforlu olurken koltuk takımları daha geniş salonlarda kullanıma uygundur. Köşe takımları fazla misafiriniz varsa pek uygun olmayabilir çünkü çok samimi ve sıkış sıkış bir oturma düzeni olmak zorunda kalıyor. Daha çok çekirdek aileler için genellikle de oturma odasında kullanılan köşe takımlarının en büyük avantajı fazla yer kaplamayarak mekânı ferah tutması, tabi bunun içinde uygun ölçü de bir köşe takımının tercih edilmesi gerekmektedir.

Oturma Alanı Fazlalığı Açısından Koltuk Takımları

Oturma grupları ise genellikle 3+2+1+1 şeklinde olduğunda fazla otuma alanı sağlamakta ve misafir ağırlamakta kolaylık sağlamaktadır. Köşe takımları tek renk olmakta ve yastıklarla ya da farklı renk pufla renklendirilebilmektedir. Ancak koltuk takımlarında farklı renkleri bir arada kullanarak kendinize ait bir renk uyumu yakalayabilirsiniz. Köşe takımları, eğer kiracıysanız pek tercih edebileceğiniz bir takım değildir çünkü taşındığınız zaman yerleştireceğiniz odaya uyup uymayacağını bilemezsiniz.

Köşe Takımları Mı Koltuk Takımları Mı?

Köşe Koltuklarınızı Yatağa Dönüştürebilirsiniz

Köşe takımlarının bir başka dezavantajı da ev dekorunda yeniliğe gidemeyeceğinizdir çünkü parçalanamaz bir yapıya sahip. Odanız küçük ise ve koltuk takımı için pek uygun değilse berjer ya da puf alarak köşe koltuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Koltuk takımları ise evde değişiklik yapmaya farklı dekorasyon fikirlerini uygulamaya oldukça elverişli modellerdir. Köşe koltuklarının bir diğer artısı puf ve diğer parçaların birleştiğinde çift kişilik yatak görevi görmesidir. Bu şekilde gelen misafirlerinizi konforlu ağırlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45