Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? — izge.com

 • DOLAR
  7,9701
 • EURO
  9,4633
 • ALTIN
  487,38
 • BIST
  1,1861
Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Mutfak gün içerisinde en çok vakit geçirilen yerlerden birdir.  Yemek pişirmenin ötesinde ailece yemek yenildiği misafirlerin ağırlandığı bir alan olan mutfakların kullanımı da kişiye göre düzenlenmelidir. Mutfaklar yeniden yapılacaksa ergonomik tasarımlara yer verilmelidir. Mevcut mutfakta düzenlemeler yapılacaksa sadeleştirilmeye gidilmelidir. Mutfak dolapları mutfakta en önemli alanlardan biridir. Depolama alanı geniş mutfaklar özellikle fazla eşyalara sahip olanlar için idealdir. Hem mutfak araç gereçlerinin depolanması hem de konserve ve paketli gıdaların depolanması için ayrı alanlara ihtiyaç vardır bu durum göz önüne alınmalıdır.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dolapları ve Tezgâh Nasıl Yerleştirilmelidir?

Mutfak dolaplarının yerleşiminde üst dolaplara fazla ağırlık veren eşyalar kullanılmamalıdır. Mutfak tezgâhında evye tam ortada olmalı bulaşık makinesi ise evyenin çaprazına konumlandırılmalıdır. Mutfak tezgâhında kalabalıkta mutfak yerleşiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Kalabalık tezgâhlar göz yorar ve karmaşıklığa sebep olur bu sebeple tezgâh üstünde çok fazla aksesuara yer verilmemeli dolaplarda konumlandırılmalıdır. Mutfakta kullanılacak aspiratör ve davlumbazda mutfak büyüklüğüne göre daha kuvvetli çekim gücü olan ürünlerden seçilmelidir.

Aydınlatma ve Mobilya Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Mutfakta önemli olan bir başka husus ise aydınlatmadır. Mutfağınız ne kadar aydınlık olursa yapacağınız işlerde size o kadar kolaylık sağlar bu sebeple tezgâh bölümünde ve yemek bölümünde ayrı ışıklandırmalar yapılarak bu ihtiyaç giderilebilir. Mutfakta yer alacak mutfak masası ve sandalyelerde mutfak büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Masa ve sandalyelerin mutfağın genel havasına uyması da dikkat edilmesi gereken bir başka önemli husustur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56