Oturma Odası Düzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler — izge.com

 • DOLAR
  7,5497
 • EURO
  8,9038
 • ALTIN
  470,44
 • BIST
  1,1786
Oturma Odası Düzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oturma Odası Düzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oturma odaları evde en çok vakit geçirilen yerlerden biridir. Durum böyle olunca da alanın düzenlenmesi oldukça önemlidir.  Oturma odaları dekore edilirken dikkat edilmesi gereken ilk şey odanın büyüklüğüne göre mobilya seçmektir. Küçük oturma odalarına geniş koltuk alınmamalıdır çünkü mekânı daraltarak hareket alanını kısıtlar. Küçük oturma odaları için köşe takımları daha idealdir. Bir adet berjerle tamamlanacak köşe takımlarının rengi de odaya uyumlu olmalıdır özellikle küçük odalarda mobilyaların rengi açık seçilmelidir.

Oturma Odası Düzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Küçük Odalarda TV Seçimi

Televizyon üniteleri oturma odasında fazla yer kaplar bu sebeple televizyonun boyutuna uygun TV sehpası hem daha şık durur hem de oturma odasını daha ferah gösterir. Küçük odalarda TV seçimine de dikkat edilmeli fazla geniş ekran tercih edilmemelidir. Oturma odalarında kullanılan duvar rengi özellikle dar alanlar için açık renkte olmalıdır.

Mobilya ve Tekstil Ürünleri Uyum İçerisinde olmalı

Odada kullanılan perde ve halılarda odadaki diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır ve kasvetten çok ferah bir ortam yaratmalıdır. Oturma odalarında kullanılan aynalar mekâna derinlik katar ve olduğundan daha geniş gösterir böyle küçük hilelerle oturma odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Oturma odaları için nemli olan bir başka detay ise aydınlatmadır. Özellikle güneş ışığı almayan mekânlarda aydınlatma daha kuvvetli olmalıdır. Küçük oturma odalarında fazla aksesuardan ve göz yoran detaylardan uzaklaşılmalıdır. Bu karmaşıklık odayı kalabalık gösterecek ve daha da küçükmüş izlenimi verecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45