• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Rahatlatıcı Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Rahatlatıcı Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Rahatlatıcı Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Evler günün yorgunluğunun atıldığı yerlerdir. Bu sebeple düzenlemenin rahatlatıcı olması gerekmektedir. Bu sebeple evi dekore ederken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bunlardan ilki evin doğru şekilde ışık almasıdır. Gün ışığı evin enerjisini yükselten en önemli husustur. Bu yüzden evinizin iyi ışık almasına dikkat etmelisiniz. Yeterince ışık almayan evlerde aydınlatma desteği gerekebilir.

Rahatlatıcı Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Gereksiz Kalabalıktan Kaçının

Ev dekorasyonunda rahatlıkta kullanılan renklerde oldukça önemlidir. Bu sebeple gerek duvarlarda gerekse mobilyalarda kullanılan renkler birbiriyle uyum içinde olmalı ve enerji vermelidir. Karanlık odalarda açık renkler kullanılmalıdır. Ferah mekânlar her zaman rahatlık hissi verir bu sebeple gereksiz ve fazla büyük mobilyalar kullanarak mekân tıkış tıkış gösterilmemeli az ve işlevsel mobilyalar kullanılmalıdır.

Evin Çeşitli Alanlarında Canlı Bitkilere Yer Verin

Rahat ev dekorasyonunda açık renkler her zaman enerji vermekte ve konfor hissi sağlamaktadır bu sebeple açık renkli mobilyalar evlerde istenilen konforlu mekânı yaratmada kullanılabilmektedir. Salonlarda mobilyaların yerleşimi de rahatlık için önemlidir. Bu sebeple mobilyalar yerleştirilirken aydınlık kesilmemelidir. Ev dekorasyonunda kullanılan yeşilliklerde rahatlığı arttırmaktadır. Bu sebeple canlı bitkiler evin belirli alanlarında yer verilmelidir.

Evde Kendinizden İzler Yansıtın

Rahatlıkta kullanışlılıkta önemlidir bu sebeple salondan mutfağa, banyodan balkona tüm yerleşimlerde kullanışlılık ve işlevsellik ön planda olmalı düzenlemeler buna göre yapılmalıdır. Evde rahatlık sağlayan ve sizi oraya aitmiş gibi hissettiren objeler ve özellikle fotoğrafların kullanımı da rahat dekorasyon elde etmek için oldukça önemlidir. Bu sebeple evde tüm alanlarda kendinizden izler yansıtmalısınız.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56
FOBİ NEDİR? EN YAYGIN FOBİLER HANGİSİDİR? — izge.com: […] 8. Sosyal Fobi (Sosyal Anksiyete Bozukluğu) […]
2020-03-24 13:46:06