Şal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? — izge.com

 • DOLAR
  7,4879
 • EURO
  8,8899
 • ALTIN
  471,19
 • BIST
  1,1864
Şal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şallar tesettürlü bayanlar için en önemli aksesuarlardan biridir. Şıklığı büyük ölçüde tamamlayan şalların ten rengi ve seçilen kıyafet ile uyum içinde olması gerekmektedir. Şalın kumaşı da oldukça önemlidir. Pamuklu kumaşların seçimi, naylon karışımlı şalların sağlığı tehdit edici etkisinin önüne geçmektedir. Şalda tercih edilen kumaşların tüm kıyafetlerle uyum içinde olması da önemlidir. Şallarda renk tercihleri yapılırken de tüm kıyafetlerle kombinlenebilecek şallar sürekli renkleri uydurmak zorunda kalmanın önüne geçecektir.

Şal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Renk ve Desen Seçimi Önemli Detaylardandır

Tesettür şal tercihinde dikkat edilebilecek pek çok unsur vardır bunlardan bir başkası ise desendir. Kıyafet olarak düz giyim tercih eden hanımların aynı tonlara sahip desenli şallarla kombinlerini tamamlamaları mümkündür. Bunun tam tersi kıyafetlerinde hareketlilik tercih eden hanımlar ise düz renk şallar tercih ederek kombinlerini tamamlamalıdırlar. Şallar tercih edilirken yaz ve kış ayrımına uygun olarak kumaş tercihleri yapılmalıdır.

Her Ortama Farklı Şal Seçimi

Şal gün içerisinde sürekli sizinle olacaktır bu sebeple kumaş seçiminde sizi rahatsız etmeyecek sertlikte bir kumaş seçimi yapılmalıdır. Fazla sert kumaşların seçilmeyeceği gibi fazla yumuşak kumaş seçimi de şallar için uygun değildir. Günlük kullanımlarda rahatlık açısından pamuklu şal kullanımı uygunken özel günlerde ipek ve şifon şallar kullanılarak kombinler tamamlanmalıdır. Şalın kumaşı ile kıyafetin kumaşı da abes durmaması için birbiriyle uyumlu olmalıdır. Tesettürlü bayanların şal seçiminde dikkat ettiği bir başka husus ise şalın püsküle sahip olma durumudur. Püskülsüz şallar özel günlerde kullanıma uygunken püsküllü şallar daha spor olduğundan ötürü günlük kullanıma uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45