Sürgülü Dolap Mı Kapaklı Dolap Mı? — izge.com

 • DOLAR
  7,8667
 • EURO
  9,3079
 • ALTIN
  483,54
 • BIST
  1,1828
Sürgülü Dolap Mı Kapaklı Dolap Mı?

Sürgülü Dolap Mı Kapaklı Dolap Mı?

Dolaplar yatak odası takımı içinde en önemli mobilyalardan biridir. Depolama alanı açısından önem taşımasının yanı sıra görsel olarakta dolabın önemi büyüktür. Dolaplar klasik kapaklı dolaplar ve yakın zamanda yerini almaya başlayan sürgülü dolaplar olarak ikiye ayrılıyor ve kullanıcı ürün tercih ederken çelişkide kalıp hangisini seçeceği konusunda emin olamıyor.

Sürgülü Dolap Mı Kapaklı Dolap Mı?

Oda Büyüklüğüne Göre Dolap Seçin

Her iki dolap çeşidinin de farklı özellikleri bulunmakla beraber tercih sebeplerinin en başında kullanım alanı geliyor. Giderek küçülen odalarda doğru yerleşimi yapabilmek için önemli olan dolap seçimlerinde kapaklı dolapların kapak açılma açısının yeterli olmaması sebebiyle tercihler raylı olanlardan yana kullanılmaktadır.

Kullanım Ömrümü Önemli Kullanışlı Olması Mı?

Kullanım ömrü açısından olaya yaklaşıldığında ise kapaklı dolaplar daha dayanıklı olurken sürgülü dolaplar gerek ray sisteminden gerekse sağa sola çarpan kapaklardan dolayı kısa sürede deforme olabilmekte buda kullanım ömrünü azaltmaktadır. Ekonomik açıdan kapaklı dolaplar daha avantajlı olsa da kullanım alanı açısından sürgülü dolapların daha rahat olduğu aşikârdır.

Kaliteli Mobilya İle Uzun Süre Kullanım

Tüm bunların yanı sıra kiracı konumunda olanlar ya da sıkça oda dekoru değiştirmeyi sevenler içinde kapakların kolayca çıkarılıp monte edilebilmesinden dolayı kapaklı dolapların kullanımı daha rahat olacaktır. Kullanım açısından da sürgülü dolaplar yerleştirme veya ürün arama sırasında sürekli açılıp kapanabiliyor ve bu da deforme olma hızını arttırıyor. Kapaklı dolaplarda böyle bir problem yaşanmadığı için avantajının daha fazla olduğu söylenebilir. Dolaplarda diğer özelliklerden daha fazla dikkat edilecek en önemli husus ise dolabın yapımında kullanılan malzemelerdir. Bu sebeple biraz daha kaliteli ürün tercih etmek mobilyanızın kullanım ömrünü de arttıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45
KORONAVİRÜS TÜRKİYE'DE NEREDE,HANGİ İLLERDE GÖRÜLDÜ? — izge.com: […] CANLI KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ […]
2020-03-25 21:52:56