Yatak Odalarında Mobilya Yerleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli? — izge.com

 • DOLAR
  6,9748
 • EURO
  8,3049
 • ALTIN
  441,73
 • BIST
  1,1893
Yatak Odalarında Mobilya Yerleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak Odalarında Mobilya Yerleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak odaları kişisel alan olması ve günün tüm yorgunluğunun atıldığı mekân olması sebebiyle oldukça önemlidir. Yatak odası düzeni de rahatlık ve dinginlik sağlayan şekilde olmalı kalabalık ve göz yoran detaylardan uzak durulmalıdır. Ancak tüm bunların ötesinde mobilya seçmeden önce odada gerekli ölçümler yapılmalı ve mobilya alışverişi de buna göre yapılmalıdır.

Yatak odası

Mobilya Seçerken Oda Özelliklerini Dikkate Alın

Mobilyalar odada fazla yer kaplamamalıdır. Kullanışlı ama fazla yer kaplamayan mobilyalar tercih etmek yerinde olacaktır. Köşe, kiriş gibi ölü alanlarınız varsa ve oda da fazla yer kaplıyorsa odanıza özel dolaplar yaptırarak bu alanları da kullanıma dâhil edebilirsiniz. Mobilyaların yerleşiminde cam ve kapı önemi detaylardandır. Cam ve kapının kolay açılması için odanın buna göre dizayn edilmesi gerekmektedir. Böylelikle odanız camdan gerekli gün ışığını alacak ve kapıdan odaya giriş çıkış kolay olacaktır. Yani mobilya ölçüsü ve seçiminden sonra bir başka önemli detay doğru yerleştirmedir.

Ferah Yatak Odaları Yaratmak İçin Doğru Yerleşim Önemli

Yatak odaları dingin mekânlar olmalıdır bu sebeple oda da fazla eşyaya ye verilmemelidir. Makyaj masası kullanılacaksa üzerindeki karışıklık dolaplarda toparlanmalı ve göz yormamalıdır. Odanın küçüklüğüne göre mobilya seçimi yapmanız gerekmektedir. Küçük odaya fazla ve kaba eşyalar doldurmak ferahlıktan çok kasvetli bir ortam yaratacaktır bundan uzak durmalısınız. Ayrıca yatağın yerleşimi de oldukça önemlidir. Kapının hemen yanına veya karşısına yatak yerleştirmek mahremiyet açısından uygun olmayacaktır gün ışığından faydalanmak için camın önünde hangi mobilyaların konumlandırılacağı da belirlenmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Düğün salonlarının açılacağı tarih belli oldu! — izge.com: […] https://izge.com/herkesi-ilgilendiren-normallesme-plani/ […]
2020-05-13 21:25:45